AktualityCSS Tišnov vyhlašuje výběrové řízení pro obsazení pracovní pozice: Kulturní pracovník. Více informací ZDE


Omlouváme se všem pravidelným účastníkům našich akcí a aktivit, ale z personálních důvodů se nekoná až do odvolání plavání ani trénování paměti. Aktuální informace sledujte na našich stránkách css-tisnov.cz, na kulturatisnov.cz, případně se informujte přímo v CSS Tišnov na telefonním čísle 549 410 301. S obnovením naší činnosti v plném rozsahu počítáme od druhé poloviny listopadu. Děkujeme za pochopení.

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů

Správce osobních údajů, Centrum sociální služeb Tišnov, příspěvková organizace, Králova 1742, Tišnov, zastoupené ředitelkou, jmenoval pověřence pro ochranu osobních údajů ve smyslu čl. 37 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES.
Pověřencem správce je Ing. Petr Šústal, MPA, tel.: 704 426 282, email: petr.sustal@seznam.cz

Beseda s Helenou Cmurovou

Zveme vás na besedu s Mgr. Helenou Cmurovou - poradkyni v oblasti alternativní celostní metody léčení rakoviny. Mgr. Helena Cmurová úspěšně studovala v Německu olejovo - bílkovinovou stravu, která pomáhá zmírnit vedlejší účinky chemoterapie a ozařování.
Beseda se koná v sobotu 10. listopadu 2018 od 14 hod. do 18 hod. V jídelně domu s pečovatelskou službou, Králova 1742. Cena 350 Kč.
Bližší informace a přihláška Hana Šístková tel 603 462 744< br /> Akce není organizována Centrem sociálních služeb Tišnov!

Výlet do Pavilonu Anthropos v Brně

Centrum sociálních služeb Tišnov pořádá výlet do Pavilonu Anthropos Moravského zemského muzea ve čtvrtek 18. října 2018. Odjezd autobusu ve 12:00 hodin od Pohorácké restaurace (další zastávky jsou u pošty a Penny), Cena 220,- zahrnuje jízdné autobusem a vstupné.
Pavilon Anthropos je svým obsahem a rozsahem naprosto unikátním výstavním prostorem ve střední Evropě. Seznámíme se s nejstarší historií lidstva, vznikem a vývojem člověka i s počátky umění a kultury. Dále si prohlédneme svět bizarních pravěkých živočichů a rostlin, jak jej vyobrazil světoznámý ilustrátor Zdeněk Burian. Součástí výstavy jsou ukázky originálů zkamenělin a oživené ilustrace prostřednictvím působivé animace.
Příjemné odpoledne zakončíme občerstvením v restauraci Formanka v Lipůvce. Zájezd se uskuteční při minimálním počtu 20 lidí. Hlaste se u Dagmar Šmídkové (730 193 325). Osobně se můžete přihlásit také v knihovně DPS Králova 1742.

Poslechový pořad Poslechový pořad Poslechový pořad

Poslechový pořad z cyklu Písničky ze starých časů

Centrum sociálních služeb Tišnov a deTOX pokračují další sezónou cyklu poslechových pořadů Písničky ze starých časů, které připravuje a komentuje pan Ing. Václav Seyfert. Další díl pořadu se bude konat 14. listopadu pod názvem „ I muži mají své písně“. Uslyšíme Josefa Laufera, Luďka Nekudu, Olympic nebo třeba méně známou zpěvačku Marii Vršeckou. V adventním čase se sejdeme 12. prosince a budeme si přát „Krásné vánoce“
Všechny pořady začínají v 15 hodin v knihovně CSS Tišnov.

Adventní tvořivá dílna v CSS Tišnov

V pátek 23. listopadu se bude konat adventní tvořivá dílna s aranžérkou Danou Sedmíkovou, v jídelně DPS Králova od 13.00 hodin. Přijďte si s námi vyrobit a nazdobit adventní věnce, vánoční aranže a vánoční dekorace. K dispozici budete mít chvojí, ozdoby, přírodní materiály, tavnou pistoli k přichycení ozdob aj. S sebou si přineste věnec případně kruh, vázací drát, ozdoby a svíčky, dle vlastní fantazie.

Vánoční výstava

Srdečně Vás zveme na vánoční výstavu ručních prací seniorů, která se koná v úterý 27. listopadu od 9.00 do 16.00 hodin v prostorách DPS Králova. K vidění a případně i zakoupení budou vánoční dekorace, šité hračky, korálkované ozdoby a šperky, háčkované výrobky, keramika a řada dalších výrobků.

Rusko v roce 2018 – beseda s Ladislavem Větvičkou

Jaké je Rusko současnosti? Jak žijí obyčejní Rusové? Přijďte se sami zeptat ostravského cestovatele, spisovatele a blogera Ladislava Větvičky, který již počtvrté zavítá do Tišnova, tentokrát povyprávět o svých zážitcích z třítýdenní cesty Povolžím od Gruzie přes Krasnodar, Caricyn (Stalingrad, Volgograd), Saratov až do Tatarstánu. Překvapilo jej něco na této dvoutisícikilometrové cestě? Beseda se koná ve středu 28. listopadu od 14.30 hodin v knihovně DPS Králova. Vstupné dobrovolné

Zdobení perníčků s Alenou Smejkalovou

V pátek 30. listopadu od 13.00 hodin v jídelně DPS Králova si můžete přijít nazdobit perníčky, naučit se nové motivy, předat si rady a tipy na zdobení. Perníčky a polevu budete mít k dispozici nebo si přineste vlastní.

Mikulášská zábava

Zveme Vás do Centra sociálních služeb na Mikulášskou taneční zábavu, která se bude konat ve čtvrtek 6. prosince od 14:00 hodin v jídelně DPS Králova. K tanci i poslechu Vám zahraje MALÁ KAPELA. Možná nás navštíví Mikuláš. Občerstvení zajištěno, vstupné dobrovolné. Těšíme se na Vás.

Vánoční vystoupení Jiřího Helána

Zveme Vás v úterý 11. prosince od 15:00 hodin na tradiční předvánoční vystoupení Jiřího Helána a Rosti Komosného. Přijďte se vánočně naladit při lidových písničkách a koledách. Vystoupení se koná v jídelně DPS Králova, vstupné dobrovolné.

Rozvrh pravidelných aktivit

Rozvrh pravidelných aktivit

Realizace projektu CZ.1.04/3.1.03./A7.00183

Dne 1. 11. 2013 byl v naší příspěvkové organizaci Centru sociálních služeb Tišnov společně s naším partnerem Centrem sociálních služeb Kuřim zahájen projekt „Vzděláváním ke zvyšování kvality pečovatelské služby v Tišnově a Kuřimi" (CZ.1.04/3.1.03./A7.00183), financovaný z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.
Celková částka finanční podpory činí 1 085 694,40 Kč a realizace projektu je plánována do 30. 6. 2015.
Partnerství obou organizací vyplynulo z dlouhodobé spolupráce a také z nízkého počtu zaměstnanců, díky němuž by organizace nenaplnily jednotlivé kurzy samostatně.

Zateplení Centra sociálních služeb Tišnov

Zateplení Centra sociálních služeb Tišnov Zateplení Centra sociálních služeb Tišnov Zateplení Centra sociálních služeb Tišnov

Rekonstrukce všech objektů CSS Tišnov byla dokončena.

Více fotografií naleznete v průběžně aktualizovaných fotoalbech zde:
Zateplení Centra sociálních služeb Tišnov - Objekt A.
Zateplení Centra sociálních služeb Tišnov - Objekt B.
Zateplení Centra sociálních služeb Tišnov - Objekt C.
Zateplení Centra sociálních služeb Tišnov - Objekt D.
Zateplení Centra sociálních služeb Tišnov - Objekt E.

Centrum sociálních služeb Tišnov, příspěvková organizace, IČO 28334949
Tišnov, Králova 1742, Tišnov 66601
tel. 549 410 301- 4, fax. 549 410 308, e-mail: info@css.tisnov.cz

Hlavním účelem příspěvkové organizace Centrum sociálních služeb Tišnov je

Příspěvková organizace při naplňování svého účelu může zajišťovat kulturně společenskou a zájmovou činnost tišnovským seniorům a osobám se zdravotním postižením, v zájmu zachování a rozvoje jejich schopností a zapojení do společenského života.

Příspěvková organizace zajišťuje pro tišnovské seniory a osoby se zdravotním postižením silniční motorovou dopravu pro odvoz k lékaři, do nemocnice, na úřady, apod.

Příspěvková organizace může vykazovat i další hospodářskou činnost v souladu se zákonem č. 250/2000 Sb. o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů. Je oprávněna provozovat pedikúru


Centrum sociálních služeb

Prostřednictvím pečovatelské služby pomáháme seniorům a zdravotně postiženým občanům žít běžným způsobem života v domech s pečovatelskou službou nebo v jejich přirozeném sociálním prostředí u svých rodin. Podporujeme své uživatele v zachovávání vazeb na své přirozené prostředí, své blízké a přátele. Nabízíme ohleduplný, trpělivý, odborný a profesionální přístup všech našich pracovníků.

©2013 - 2018 Centrum sociálních služeb Tišnov